Nestlé Waters elektrikli araçlarla teslimata başladı

Nestlé Waters elektrikli araçlarla teslimata başladı
Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Fausto Tazzi Haziran 2024 tarihi itibarıyla İstanbul, Tekirdağ, Kayseri ve Aksaray’da 21 elektrikli araçla sevkiyata başladıklarını dile getirdi.

En büyük sorumluluğunun yaşanabilir yarınlar için attığı sürdürülebilirlik adımları olduğu bilinciyle hareket eden Nestlé Waters, Nestlé’nin global “2050’ye Kadar Net Sıfır” yol haritasını rehber alıyor. Bu doğrultuda karbon salımını azaltan ve enerji tüketimini minimumda tutan projelere öncelik veriyor. Global hedefleri yerel tecrübeleri ile uygulayan şirket, çevre dostu adımlarına bir yenisini daha ekleyerek 21 adet elektrikli aracı dağıtım ağına dahil etti. Araçların Erikli Dağıtım Merkezi’nde gerçekleştirilen teslim törenine Nestlé Türkiye CEO’su Leszek Wącirz, Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Fausto Tazzi, Nestlé Türkiye Operasyonlar Genel Müdürü Emel Gülşen, Nestlé Waters Türkiye Pazarlama Direktörü Gizem Kartal ile Netfilo Araç ve Ekipman Çözüm Ortaklığı Genel Müdürü Ali Kordu katıldı.

nestle-waters-elektrikli-araclar-2.jpgYılda yüzde 90 daha az karbon salımı sağlanacak

Gerçekleştirilen törende, enerji krizinin yol açtığı olası tehditler nedeniyle kaynakları riske atmadan üretim ve tüketim dengesinin korunması gerektiğinin altını çizen Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Fausto Tazzi sözlerine şu ifadelerle devam etti: “Sürdürülebilir bir geleceğin mihenk taşlarından biri olan enerji krizleriyle mücadele için 2030 yılına kadar yüzde 40 karbon emisyonu azaltılmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda yenileyici, kapsayıcı ve döngüsel bir sistem için faaliyetlerimizi şekillendirirken lojistikte enerjiye ihtiyacımız oldukça fazla. Dağıtım zinciri operasyonlarımızda daha yalın ve temiz bir lojistik ağı tasarlayarak gezegenimizin geleceği için çözüm üretiyoruz. Doğa dostu, sıfır emisyon sağlayan elektrikli araçlara geçiş projemiz kapsamında şirket araçlarımızın 21 adedini değiştirerek sürecimizi başlattık. Nestlé Waters olarak Haziran 2024 itibarıyla İstanbul Anadolu Yakası hizmet noktalarındaki dağıtım araçlarının yüzde 6’sını, Tekirdağ Çerkezköy’de yüzde 20’sini, Kayseri’de yüzde 30’unu, Aksaray’da ise yüzde 43’ünü sürdürülebilir bir gelecek için karbonsuzlaşmada doğa dostu çözümler sunan araçlarla gerçekleştireceğiz. Böylece yılda 300 ton karbon salımını engelleyeceğiz. Nestlé Waters, gezegenimizi iyileştirecek ve gezegenden aldıklarımızı geri verecek yeni yollar keşfetmeye devam edecek.”

Nestlé Waters ile çevre dostu araçlarının gezegen için yola çıkmasından mutluluk duyduğunu söyleyen Netfilo Araç ve Ekipman Çözüm Ortaklığı Genel Müdürü Ali Kordu ise “Bugün teslimatını yaptığımız Musoshi Pop-Up Mini modeli elektrikli araçlarının şehir içi dağıtıma yönelik dizayn edilmiş olmasına ek bir diğer önemli özelliği de araçların tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilmesi ve her şeyiyle Musoshi Çorlu Fabrikası’nda, yani Türkiye’de üretilmesidir. Bugüne kadar Avrupa’da 9 ülkede satılan ve her geçen gün büyüyen bu yerli markamızın Türkiye’de de yollara çıkmasından dolayı büyük mutluluk duyuyor, Nestlé Waters Türkiye’ye çevre dostu çalışmalarıyla tüm firmalara örnek olduğu için teşekkür ediyoruz” dedi.

nestle-waters-elektrikli-araclar-3.jpgOTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.