Alfa Romeo, her yıl yeni bir modelin lansmanını yapacak

Alfa Romeo, her yıl yeni bir modelin lansmanını yapacak
Alfa Romeo CEO'su Jean-Philippe Imparato, 2030 yılına kadar her yıl bir yeni modelin lansmanının gerçekleştirileceğini ve Türkiye’nin Alfa Romeo’nun en başarılı performans gösterdiği ülkelerden biri olduğunu söyledi.

2024’ün ilk günlerinde İstanbul'u ziyaret eden Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato, Türkiye ziyaretinde hem markanın geleceği hem de Türkiye'ye dair önemli mesajlar verdi ve Türkiye’nin, Alfa Romeo’nun en hızlı büyümeyi gösterdiği ülkelerden olduğunu belirtti.

2024 ve sonrasında, Alfa Romeo’nun küresel ürün stratejisini ve kalite odağını sürdürmeyi hedeflediklerinin altını çizen Imparato, markanın küresel varlığını daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Imparato, ayrıca her yıl yeni bir modelin piyasaya sürülmesi stratejisiyle, markanın pazar trendlerine yanıt verme kapasitesinin güçleneceğine vurgu yaptı.

Küresel başarı hedeflerinde 2024 vurgusu

2023 yılında küresel düzeyde kayda değer başarılara imza atan Alfa Romeo, 2024 yılı için iddialı hedeflerle yola devam ediyor. Alfa Romeo, stratejik planlaması, yenilikçi yaklaşımı ve kalite odaklılığı ile sektördeki yerini sağlamlaştırıyor.

2023 yılının değerlendirmesi, "0'dan 0'a" strateji olarak adlandırılan ve 2027’de tamamı yüzde 0 emisyonlu ürün gamına geçme planı ile, her yıl yeni bir model sunma taahhüdünde kararlı ilerleme, Tonale modelinin piyasa başarısı, markanın yeni pazarlara girme stratejisi gibi önemli başlıkları içeriyor.

2024 hedefleri arasında ise Nisan ayında tanıtımı gerçekleştirilecek Milano modeli ile B-SUV segmentine adım atma, ve elektrifikasyon planına devam etmek yer alıyor.

Alfa Romeo DNA’sını simgeleyen özel seriler, Milano

Konuşmasında Alfa Romeo'nun sportiflik, inovasyon ve tasarım konusundaki tutkusunu vurgulayan Imparato, özel seriler ve 33 Stradale'nin modern yorumları, Milano'nun hikayesi ve markanın İtalyan köklerine olan derin bağına da değindi.. Bu yıl piyasaya sunacağımız spor şehir aracımız (Sport Urban Vehicle) Milano'nun hikayesi, İtalyan köklerimizle olan derin bağımızı, bu yenilikçi yaklaşımımızı yansıtıyor. Milano modeli, sadece bir araçtan daha fazlasını temsil ediyor; o, Alfa Romeo'nun geleceğine dair de önemli bir sinyal verecek. Bu modelle, müşterilerimize benzersiz bir sportif deneyim ve İtalyan tasarımının ayırt edici güzelliğinin yanı sıra zengin bir kültürel mirası da sunmaya hazırlanıyoruz.” şeklinde ifade etti.

alfa-romeo-direktoru-ozgur-suslu-alfa-romeo-ceosu-jean-philippe-imparato.jpg

“2023’ün En Hızlı Büyüyen Pazarı Türkiye’de, Alfa Romeo’nun varlığı daha da güçlenecek”

Jean-Philippe Imparato'nun ziyareti, Alfa Romeo'nun Türkiye'deki varlığını güçlendirmek; elektrifikasyon, teknoloji ve tasarım alanındaki yenilikleriyle öne çıkma konusundaki kararlılığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Türkiye ziyaretiyle ilgili Imparato şunları söyledi: “Geçen yıl da bu zamanlar Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmiş ve pozitif beklentilerimden bahsetmiştim. Aradan geçen bir seneye baktığımızda, tahminlerimizin doğru çıktığını görüyorum. Türkiye Alfa Romeo’nun geleneksel Avrupa pazarları dışına çıkma kapasitesini test edebilmemiz için önemli bir yer. Bu strateji, İtalya'dan başlayarak Alfa Romeo'nun geleneksel pazarlarının dışına çıkması, küresel ölçekte varlığını güçlendirmesi anlamına geliyor. Çünkü markamızın geleceği için, sadece Türkiye’de değil, bölgede de büyük hedeflerimiz var.” diye konuştu.

Alfa Romeo’nun Türkiye’de 2023'ü, Tonale modelinin pazara sunulmasıyla ciddi bir başarıyla tamamladığını belirten Imparato, “2024'te ise ‘Milano’nun dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye'de satışına başlayacağız. Böylelikle Tonale ile başlayan bu ivme, tamamen elektrikli bir motor seçeneğiyle de tercih edilebilecek olan sportif ve şehir otomobili Milano ile pekişecek. Milano'nun ürün gamına katılmasıyla, 2024 yılında Alfa Romeo hayranlarının (Alfisti) ve Alfa Romeo sahibi olmak isteyen potansiyel alıcıların beklentilerini ve arzularını karşılayacak bir ürün gamımız olacak” dedi.

Türkiye pazarının uzun vadeli potansiyeline inancını yineleyen Imparato, “2024'te de kalite, ve benzersiz sürüş deneyimi sunarak büyümeye devam etmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

“2024 ve sonrasında küresel başarılarımızı sürdüreceğiz”

2024 ve sonrasına bakıldığında, Imparato, Alfa Romeo'nun küresel stratejisi üzerine kurulu başarılı sonuçları devam ettirmeyi hedeflediğini ifade etti. Bu konuyla ilgili olarak Imparato, “2024 ve ötesinde, Alfa Romeo olarak küresel stratejimizin üzerine inşa ederek başarılarımızı sürdürmeyi ve marka kimliğimizi küresel ölçekte pekiştirmeyi hedefliyoruz. Türkiye, bu yıl da önemli bir pazar olmayı sürdürecek.” açıklamasını yaptı.

Alfa Romeo Marka Direktörü Özgür Süslü: “Imparato’nun ziyareti, Alfa Romeo'nun Türkiye pazarındaki güçlü duruşunu pekiştiriyor”

Alfa Romeo Marka Direktörü Özgür Süslü ise Türkiye operasyonlarının geleceği hakkında bilgiler paylaştı. Markanın karbon nötr olma yolunda otomobil endüstrisinin en hızlı markası olmayı hedeflediğini de kaydeden Süslü, Türkiye pazarının dinamik yapısının ve tüketicilerin artan çevre bilincinin, Alfa Romeo'nun elektrifikasyon stratejisiyle uyum sağladığını vurguladı. Süslü, pazardaki güçlü talebin, Alfa Romeo'nun Türkiye'deki varlığını artırma kararını desteklediğini belirtti.

Özgür Süslü, “Türkiye, Alfa Romeo'nun küresel başarısında öne çıkan ve rekor büyüme gösteren ülke. Jean-Philippe Imparato'nun ziyareti, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Alfa Romeo'nun Türkiye pazarındaki güçlü duruşunu pekiştiriyor. Türkiye'de, bu global vizyonu yerel dinamiklerle harmanlayarak sürdürülebilir büyümeyi ve müşteri memnuniyetini hedefliyoruz. Alfa Romeo CEO'su Jean-Philipe Imparato, 2023 sonu için bize 2 kat satış hedefi koymuştu. 2023 yılında 2.5 kat büyüyerek bu hedefin de üstüne çıktık. 2024 yılında da büyümeye devam etmeyi hedefliyoruz. Tonale ile başlayan ivmenin Milano ile pekişeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.