Doğuş Otomotiv Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası aldı

Doğuş Otomotiv Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası aldı
Doğuş Otomotiv, 5 Aralık 2023 tarihinde Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Yetkilendirilmiş Yükümlü (AEO) Sertifikası aldı. Bu belgeyle işlemlerinde maliyet ve zaman tasarrufu sağlayacak.

Doğuş Otomotiv, Ticaret Bakanlığı tarafından tanınan bir güven etiketi olma özelliği taşıyan ve gümrük işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmesine olanak tanıyan Yetkilendirilmiş Yükümlü (AEO) Sertifikasını aldı.

Yetkilendirilmiş Yükümlü (AEO) Sertifikası ile Doğuş Otomotiv'in gümrük işlemlerinde, resmî kurumlarla ilişkilerinde ve uluslararası tedarik zincirinde güvenilir olduğunu bir kez daha tescilledi.

AEO statüsü alabilmek için, finansal güvenilirlik, uygun güvenlik önlemleri ve uyumluluk gibi belirlenmiş kriterleri başarıyla karşılayan Doğuş Otomotiv, bu sertifika sayesinde gümrük işlemleri, emniyet ve güvenliğe ilişkin gümrük kontrollerinin hızlanması açısından çeşitli kolaylıklardan yararlanacak.

Avrupa Birliği Ülkeleri, Çin ve Japonya’da da geçerli olan AEO sertifikası, en güvenilir firmalara verilen bir ödül olarak ticareti kolaylaştırırken, mal akışını güvence altına almak adına kritik bir rol üstleniyor. Doğuş Otomotiv, gümrük işlemlerindeki hızlanma sayesinde ürün teslimatlarında kesintisiz ve daha hızlı bir süreç sunarak müşterilerine üst düzey bir hizmet sağlayacak.

Doğuş Otomotiv, Yetkilendirilmiş Yükümlü olarak elde ettiği avantajlarla gümrük süreçlerindeki karmaşıklığı azaltıp, tedarik zincirindeki hız ve güvenilirliği artırırken şirketin operasyonel verimliliğini artırarak sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir rol oynayacak.

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.