ENYAKIT 100’üncü şarj istasyonuna ulaştı

ENYAKIT 100’üncü şarj istasyonuna ulaştı
Türkiye'nin ilk elektrikli şarj işletmecisi lisansının sahibi olan ENYAKIT, Türkiye'nin 100’üncü yılında 100’üncü şarj istasyonunu Edirne Kirişhane’de hizmete açtı.

ENYAKIT Türkiye’nin dört bir yanını elektrikli şarj istasyonu ile donatmaya devam ediyor. 2024 yılına güçlü hedeflerle başlayan ENYAKIT, 100’üncü Yüksek Hızlı (DC) şarj istasyonunu Edirne Kirişhane’de hizmete açtı. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı sebebiyle ayrı bir önem taşıyan ENYAKIT Kirişhane elektrikli şarj istasyonu ile şirket, Türkiye’nin yüzde 95’ini kapsama hedefine bir adım daha yaklaştı.

Yıl sonuna kadar 300 istasyona ulaşmayı planlıyor

ENYAKIT, Türkiye'nin elektrikli araç şarj ağı işletmeci lisansına sahip olan ilk şirket olarak, tamamı DC (yüksek hızlı) istasyonlardan oluşan şarj ağıyla dikkat çekiyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Dönüşüm portalı lisansına kayıtlı Türkiye'nin 100’üncü yılında 100’üncü şarj istasyonunu açan ENYAKIT, tüm ağı yüksek hızlı şarj istasyonuna sahip tek firma olma alanındaki liderliğini de pekiştirdi. Şu anda Türkiye genelinde yüzde 80'lik kapsama alanına ulaşan ENYAKIT, cihaz sayısını 2024 yılında 300’e çıkararak Türkiye genelinde yüzde 95 oranında ulaşılabilirlik sağlamayı hedefliyor.

Tüm şarj ağı prestijli lokasyonlarda

Türkiye’nin ilk elektrikli taşıt tanıma sistemi en-ix teknolojisine sahip 180 kw gücündeki şarj istasyonu Edirne Kirişhane’de hizmet vermeye başladı. ENYAKIT, Edirne’nin ardından Bodrum’da Very Chic ve İskenderun’da İssos Otel istasyonlarını da kullanıcılarla buluşturdu. ENYAKIT, elektrikli araç kullanıcıları için şarj sürelerini daha etkili bir şekilde değerlendirmek ve müşterilerin kesintisiz ve özgürce seyahat etmelerini sağlamak amacıyla özel yerlere yatırım yapıyor. Böylece elektrikli araç kullanıcılarının Türkiye'nin her yerinde rahatça seyahat edebilmelerine olanak tanıyarak, sürdürülebilir ulaşımın önündeki engelleri azaltmayı hedefliyor.

Çevre dostu sürdürülebilir enerjiye katkı

enyakit-genel-muduru-tayfun-senses.jpg

ENYAKIT Genel Müdürü Tayfun Şenses,Türkiye'de ilk elektrikli şarj ağı işletmeci lisansını alan ENYAKIT olarak, ülkemizin sürdürülebilir enerji girişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. 100’üncü şarj istasyonumuz ile birlikte ülke genelinde erişilebilir ve etkili elektrikli araç şarj çözümleri sunma taahhüdümüzü yerine getirmeyi sürdürüyoruz. Ülkemize bu alanda yatırım yapmak bizi gururlandırıyor. Edirne'den Cizre'ye, Samsun'dan Antalya'ya elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz hizmet veriyoruz. Konusunda uzman ekiplerimiz lokasyon seçiminde çok özel çalışmalar yapıyorlar. Yatırım yaparken o bölgedeki en az dört noktadan birine karar vermek için müşteri gibi düşünüyor onlar gibi davranarak karar veriyorlar. Edirne, Bodrum ve İskenderun’daki yeni şarj istasyonlarımız da bölgedeki elektrikli araç altyapısına yönelik artan talebi karşılamak için konumlandırıldı.” dedi.

ENYAKIT verimliliği artırmak ve şarj ağının erişilebilirliğini sağlamak amacıyla sürekli olarak en son teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyor. Elektrikli araçlar giderek daha popüler hale geldikçe, ENYAKIT, Türkiye'nin ulaşımın geleceğini şekillendirmede lider bir konumda bulunuyor.

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.