Europcar Türkiye, 140 ülke arasından ipi göğüsledi

Europcar Türkiye, 140 ülke arasından ipi göğüsledi
Dünyanın en büyük araç kiralama şirketlerinden biri olan Europcar Mobility Group tarafından Berlin'de düzenlenen global konferansta, Türkiye ofisi ‘Europcar Pazarlama ve Marka Bilinirliği’ ödülüne layık görüldü.

Bugün 1.2 milyondan fazla araçtan oluşan ağıyla, dünyanın en büyük otomobil kiralama firmalarından biri olan Europcar Mobility Group’un Fransa’dan Hollanda’ya, Kanada’dan Meksika’ya, Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarında faaliyette bulunduğu 140 ülkeyi değerlendirerek düzenlediği ödül programı, Türkiye ofisinin yıldızını global arenada parlattı.

Europcar Türkiye, Berlin’de düzenlenen yıllık global konferansta “Europcar Pazarlama ve Marka Bilinirliği’ ödülünü kazanarak 140 ülke arasında ayrıştı. Uluslararası alanda Türkiye’ye prestij sağlayan bu ödülün alınmasında Europcar Türkiye’nin 2002 yılından bu yana temsilciliğini yürüten FDN Grubu’nun ses getiren sosyal sorumluluk projeleri etkili oldu.

3 kez üst üste ‘Kadın Dostu Marka’ unvanını elde etti

Bu yıl 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel olarak kız çocuklarının hayallerinin peşinden koşma cesaretini gözler önüne sermek ve onları her daim güçlü tutmak için ‘Özgürlüğün Kanadında Kız Çocukları’ adında video hazırlayan FDN Grubu, bu içerik ile Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından verilen Farkındalık Ödülleri kapsamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisinde ödüle layık görüldü. Aynı alanda 2022 yılında ‘Kalıplara Sığmayan Kızım Var Benim’ projesi ile, 2023 yılında ise ‘Eşitsizliğe Dur De’ projesi ile Farkındalık Ödülü alan grup, böylece 3’üncü kez Kadın Dostu Marka unvanını elde etmiş oldu.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine verdiği değeri 2018 yılında Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Platformu’nun imzacıları arasında yer alarak küresel çapta tasdik eden Grup; eşitlik, eğitim ve toplumsal farkındalıkla ilgili olarak Kadın Dostu Markalar Platformu’nun yanı sıra Kadın Dayanışma Vakfı, TOÇEV, TOFD ve Gülmek İyileştirir Derneği başta olmak üzere pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla işbirliğine gitti.

Spora ve gençlere verilen destek ile etkili sosyal medya markayı güçlendirdi

Sosyal sorumluluk çalışmaları sadece toplumsal cinsiyet eşitliği ile sınırlı kalmayan FDN Grubu, sağlıklı bir toplumun inşa edilmesine temel oluşturmasından hareketle futbolun yanı sıra kürek ve kayak gibi sporun birden çok dalında genç sporculara da destek verdi. İlk olarak 2018- 2019 sezonunda Darüşşafaka Basketbol A Takımı’na sponsor olarak bu alana destek vermeye başlayan şirket, takip eden 2019-2020 sezonunda Darüşşafaka Tekfen’e verdiği sponsorluk desteğini sürdürdü.

2020-2021 sezonunda Beşiktaş JK Basketbol A Takımı’na, 2021-2022 sezonunda da Antalyaspor’a sponsor olan şirket, aynı sezonda Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne de ulaşım desteği sağladı. 2022-2023 sezonunda ise Beşiktaş JK Futbol Akademisi’ndeki yıldızların forma sırt sponsorluğunu üstlenen şirket, aynı sezonda Beşiktaş Artaş U16 Takımı’nın ve Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın sponsorluğunu yürüttü. Şirket kayak alanında ise Palandöken Kayak Akademisi’nin (PAKA) sponsorluğunu üstlendi. Sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerinin yanı sıra şirketin sosyal medyada etkin ve aktif olarak varlığını sürdürmesi de güçlü bir marka profili sergilemesine imkan sağladı.

firat-fidan-gorsel.jpg

“Topluma ve ülkeye değer katabilmek bizim için çok önemli”

Berlin’de aldıkları ödüle layık görülmekten duydukları memnuniyeti dile getiren FDN Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Europcar Mobilite Grup Türkiye CEO’su Fırat Fidan, “Aldığımız bu özel ödül oldukça önemli bir başarının yansıması. Europcar Türkiye olarak, markamızın güvenilirliğini ve itibarını artırmak için müşteri deneyimini ön plana alarak yüksek kalite standartlarıyla hizmetlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Aynı zamanda müşterilerimizle daha güçlü bir bağ kurmak ve markamızı daha geniş kitlelere tanıtmak için yeni ve yaratıcı pazarlama stratejileri geliştiriyoruz. Diğer yandan tüm bu çalışmalarla şirketimizin ticari yönden başarı sağlaması, tek başına anlamlı değil. Çünkü marka değeri yaratmak ve onu yükseltmek; toplumumuza, doğaya ve ülkemize katma değer sağlayabilmekten ve çevremiz ve ekonomimiz için faydalı projeler üretmekten geçiyor. Bu noktada FDN Grubu’nun ticari bir varlık olmanın ötesinde topluma katkı sağlayan bir şirket olarak algılanmasını amaçlıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

“Sosyal sorumluluk projelerine yatırımlarımız artarak sürecek”

Grup bünyesinde pazarlama ve marka bilinirliği için ortalama 2 milyon euronun üzerinde bütçe ayırdıklarını kaydeden Fidan, “Markamızı büyütmek ve toplumla derin bir etkileşim kurmak için bu yıl da pazarlama ve marka bilinirliği alanında yatırımlarımıza devam ederek yeni sosyal sorumluluk projeleri yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Europcar Türkiye’nin sürdürülebilirlik misyonlarının başında sporun her alanına gönül vermiş gençlerin ve kadınların desteklenmesi olduğunu belirten Fidan, “Yeni sezonda da sporcularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Genç sporculara olan desteğimizi artırarak olabildiğince çok gence dokunmayı hedefliyoruz. Hedefimiz, Türkiye’nin her noktasından daha çok genci spora teşvik ederek, onların yaşamlarını olumlu yönde değiştirebilmek” diye konuştu.

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.