İkonik Mobil 1 Markası 50 Yaşında

İkonik Mobil 1 Markası 50 Yaşında
Dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1™, 2024 yılı boyunca OEM, motor sporları ve diğer alanlardaki özel etkinliklerle 50 yıllık otomotiv mirasını kutlayacak.

Dünyanın en büyük halka açık petrol şirketi ExxonMobil, Mobil 1™ motor yağının küresel pazarlara sunulmasının 50. yıl dönümünü kutluyor. ExxonMobil, 2024 yılında Mobil 1™ markasının 50 yıllık geçmişini ortaklıklar, motor sporları ve sanal gerçeklik alanlarındaki bir dizi girişimle anacak. Etkinliklerin her biri markanın köklü geçmişini vurgulayacak ve geleceğine ışık tutacak.

Tam sentetik otomotiv motor yağı olarak başlayan ve daha sonra Mobil 1 markalı motor yağları serisi ile genişleyen Mobil 1 markası, benzinli ve son dönemde hibrit ve elektrikli otomobiller için motor korumasında benzersiz kalite ve performansa sahip ürünleriyle yarım asırdır sektörün ön saflarında yer alıyor. Bugün gelinen noktada ise Mobil 1™, yenilikçi yaklaşımı, iş birliği ve müşterilerine olan bağlılığıyla dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası olarak başarılarla dolu büyümesine emin adımlarla devam ediyor. ExxonMobil, bu ikonik markayla motor koruması ve performansının geleceğini şekillendirmeye devam etmenin heyecanını yaşıyor.

50 yıldır kalite ve performans konusunda standartları belirledi!

Markanın yolculuğunu özetleyen bir kısa film, kilometre taşı değerindeki bu yılda Mobil 1'in kutlamalarına yön veren temel bileşenlerden biri olarak öne çıkıyor. ExxonMobil, izleyicileri Mobil 1 markasının evrimi, etkileyici iş birlikleri ve teknolojik başarıları konularında sürükleyici bir yolculuğa çıkaracak olan video için eski Formula 1 yarışçısı ve McLaren pilotu David Coulthard ile ortaklık yaptı.

Mobil 1 markası, 2024 motor sporları sezonu boyunca, özel olarak tasarlanan araç giydirmeleriyle ve yine Mobil 1 markasının kapsamlı yarış geçmişinden öne çıkan diğer önemli noktalarla mirasını kutlayacak.

ExxonMobil’in, Mobil 1 markasının devrim niteliğindeki sentetik motor yağı mirasıyla gurur duyduğunu ifade eden Mobil 1 Global l Marka Müdürü Laura Bustard, “Mobil 1 motor yağı, 50 yıldır kalite ve performans konusunda standartları belirledi ve önümüzdeki 50 yıl boyunca gelişmeye ve mükemmelleşmeye devam edecek. Otomotiv veya yarış dünyasındaki herkes bu markanın ne kadar ikonik olduğunu ve gelecekte de olmaya devam edeceğini iyi biliyor.” dedi.

ExxonMobil’in sınırları zorlama yeteneğinin bir parçası

Mobil 1 markasının son 50 yıldaki yolculuğu, ExxonMobil'in sınırları zorlama yeteneğini ve performans ile sürdürülebilirliğe olan bağlılığını gözler önüne seriyor. Mobil 1, dünya genelinde önde gelen otomobil üreticilerinin, profesyonel yarışçıların ve milyonlarca sürücünün güvenilir tercihi haline geldi. Mobil 1 markasının gelişmiş yağ formülü, motor aşınmasına karşı benzersiz koruma sağlayarak motor ömrünü uzatıyor ve tüketicilerin bakım maliyetlerini azaltıyor.

ExxonMobil, Mobil 1 markasının başarısının sadece üstün teknolojiye dayanmadığının, aynı zamanda önde gelen otomobil üreticileri, yarış takımları ve sektör uzmanlarıyla yapılan yakın iş birliğinin bir sonucu olduğunun bilincinde. Bu iş birlikleri Mobil 1'in sürekli olarak gelişmesine ve yeni endüstri standartları belirlemesine olanak tanıyor.

Mobil 1 markasının anlamlı ilişkileri sürdürmeye ve geliştirmeye kendini adamış durumda olduğunu ifade eden Global Sponsorluklar Direktörü Robert Shearer, “Geleceğe doğru ilerledikçe, otomobil üreticileri, yarış takımları ve diğer büyük ortaklarla yaptığımız çalışmalardan kaynaklanan yenilikçi çözüm ve yaklaşımların devam ettiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Mobil 1 motor yağında yapılan her iyileştirmeye ‘Pistten Yola’ teknolojisi yansıyor” dedi.

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.