Türkiye, DS Automobiles'in dünyadaki en büyük 4. pazarı

Türkiye, DS Automobiles'in dünyadaki en büyük 4. pazarı
DS Automobiles, 2023 yılında gerçekleştirdiği 3 bin 511 adetlik premium otomobil satışıyla rekor sonuca ulaştı. Marka, ülkemizde tarihindeki en yüksek yıl sonu satış performansına ulaşırken, 2022 yılına göre toplam satışlarını da yüzde 92 artırdı.

Otomotiv dünyasında Fransız lüksünü yeni teknolojilerle buluşturan DS Automobiles, birbirinden iddialı model ailesi ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 2023 yılı toplamında 3.511 adede erişen DS Automobiles, bugüne kadarki en yüksek yıl sonu satış adedine ulaştı. 2022 yılını 1.829 adetlik satışla kapatan marka, böylece 2023 yılında toplam satışlarını yüzde 92’lik artırarak iki kata yakın rekor bir yükseliş kaydetti. Bu sonuçla Türkiye, DS Automobiles’in dünya genelinde en büyük dördüncü pazarı konumuna yükseldi.

ds-4-2.jpg

Yeni DS 4 ve DS 7 segmentlerinde zirveyi zorladı!

DS Automobiles’in yükselen satış grafiğinde her biri kendi segmentinin iddialı oyuncusu olan model ailesi etkili oldu. Markanın, 2022 yılı sonunda pazara sunduğu DS 4, 2023 yılının ocak-aralık döneminde elde ettiği 1.437 adetlik satışla segmentinin en çok tercih edilen ikinci modeli olma başarısını göstererek marka satışlarını domine etti. DS Automobiles’in premium SUV modeli DS 7 de kendi segmentinde en çok tercih edilen modellerden biri olarak dikkat çekti. Bu yıl marka olarak ciddi bir ivme yakaladıklarını söyleyen DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi, “DS Automobiles olarak, 2023 yılında Türkiye’de tarihi satış rekoruna ulaşmış olmak bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bu rekor, ülkemizin DS Automobiles’in dünya çapında en büyük dördüncü pazarı olmasını sağladı. 2022 yılının sonunda pazara sunduğumuz DS 4, Türkiye pazarının büyük beğenisini kazandı. DS 4 çok hızlı şekilde müşterilerin tercihleri arasına girdi ve 2023 yılını segmentinde ikinci sırada tamamladı. Aynı şekilde DS 7 de segmentinde beşinci sırada yer aldı. 2023 yılında, DS markası olarak geçen yılın toplam satış adedini iki kata yakın bir büyümeyle geride bıraktık.” dedi.

ds-turkiye-genel-muduru-selim-eskinazi-2.jpg

DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi: “Satış ve satış sonrası hizmetlere yatırımlarımız devam edecek”

DS Automobiles’in satışları gibi müşteri memnuniyetinin de hızla arttığına işaret eden Selim Eskinazi, “2023 yılında satış süreçleri kalite değerlendirmesinde yüzde 99,3 seviyesinde bir performans gerçekleştirmeyi başardık. Ayrıca Türkiye’deki satış ağımızı geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl, sonbahar aylarında yeni DS STORE Gaziantep’i devreye aldık. DS STORE Gaziantep’in faaliyetlerine başlaması ile perakende satış noktalarımızı ülke çapında sekiz noktaya çıkardık. Filo satış ve teslimat süreçlerinin yürütülmesi için ise Vadistanbul’da bir özel ağırlama ve teslimat noktasını filo müşterilerimizin hizmetine sunduk. Satış hacmimizi ve servis kapasitemizi daha da artırmak için yatırımlarımız bu yıl da devam edecek” dedi.

ds-9-opera-e-tense-250.jpg

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.