Nissan Formula E Takımı yeni sezonda iddialı

Nissan Formula E Takımı yeni sezonda iddialı
Nissan Formula E Takımı 10. Sezon Formula E sezonuna çok iddialı hazırlanırken aynı zamanda ekip, Paris’te yer alan son teknolojiye sahip yeni bir tesise geçiyor.

Bu geçiş Nissan takımı için bir değişim değil; aynı zamanda elektrikli yarışın geleceğine dair cesur bir adım olarak da değerlendiriliyor. Takımın eski tesisi olan Le Mans'ı ardında bırakan bu taşınma, Nissan'ın Formula E’ye olan bağlılığınını da kanıtlıyor.

Nissan'ın Formula E takımına yönelik genel planının bir parçası olan bu yeni tesis ile Formula E sporunun Gen3 dönemine yönelik hedefleri doğrultusunda yetenekleri ve performansı güçlendirmek amaçlanıyor. Takımın yoldan piste ve pistten yola bilgi alışverişi de dahil olmak üzere dünya standartlarında araştırma ve geliştirmeye öncelik vermeye devam etmesiyle, şirketin hem motor sporlarına hem de sürdürülebilir mobilitenin geleceğine olan sıkı bağlılığının bir göstergesi olarak öne çıkıyor.

Yeni sezon hazırlıkları ile ilgili konuşan Nissan Formula E Takımı Genel Müdürü ve Takım Müdürü Tommaso Volpe: "Yaptığımız değişiklikler performansımız üzerinde olumlu etki yaratmaya başladığı için 9. sezonu iyi bir seviyede bitirdik. Gen3 dönemi için uzun vadeli hedefimiz olan zirveye ulaşmanın hala uzun bir yolculuk olduğunu biliyoruz. 10. sezonda kaldığımız yerden devam etmeye ve pistte daha fazla gelişim göstererek önümüzdeki yıllarda şampiyonluk için mücadele etmeye çalışacağız. Yeni tesisimize taşınmak, performansımızı artırmaya yönelik daha geniş planımızın bir parçası olarak bizim için çok önemli. Hepimiz Ekim ayında 10. Sezon için yerleşmeyi ve tekrar yola koyulmayı dört gözle bekliyoruz." dedi.

nissan-formula-egeneral-010.jpg

Tokyo'nun tam kalbinde elektrikli mobilitenin olağanüstü yeteneklerini sergilemek için fırsat

10. Sezon Nissan takımı için önemli bir yıl olacak ve nihai hedef, 85 yıllık motor sporları geçmişini ve on yılı aşkın elektrikli araç uzmanlığını kullanırken, 2022-2023 döneminde sağlam performanslarını geliştirmek olacak. Ayrıca Formula E, 30 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Tokyo E-Prix ile Japonya'yı ilk kez ziyaret edecek. Bu spor dalında faaliyet gösteren tek Japon üretici olarak Nissan, Tokyo'nun tam kalbinde elektrikli mobilitenin olağanüstü yeteneklerini sergileyecek.

Guillaume Cartier, Nissan AMIEO Bölgesi Başkanı ve Nissan Formula E Takımı Yönetim Kurulu Üyesi: "Üst üste beş yıldır Formula E’de yer alan Nissan'ın Japonya dışında motor sporlarına verdiği en uzun süreli uluslararası taahhüt. Bu, ekibin becerileri, sıkı çalışması ve başarısının yanı sıra sporun potansiyelinin de kanıtıdır" dedi.

Nissan, Formula E takımının orijinal Le Mans merkezine son veda olarak, 18 Eylül'de 10. sezonun ilk etkinliğine de ev sahipliği yaptı. Nissan Formula E Takımı sürücüleri Sacha Fenestraz ve ve takıma tekrar dönen Oliver Rowland, sürücü hazırlığı, görünüm tasarımı ve bunun giib bir çok hazırlık aşamasını sergiledikleri bir etkinlikte Formula E’nin komplike bir spor olduğunu gösterdiler.

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.