Arabası 3 yaşından büyük olanlar dikkat!

Arabası 3 yaşından büyük olanlar dikkat!
Araç sahiplerine yönelik önemli bir bilgilendirme mesajı, Türkiye'de trafiğe kayıtlı 25 milyonun üzerinde araç bulunan TÜVTÜRK tarafından yapıldı.

Araçların güvenliği ve çevreye duyarlılığını sağlamak adına yapılan bu çağrıda, yeni gelişmeler ve kolaylık sağlayacak adımlar duyuruldu.

Muayene sürelerinin gelmesiyle birlikte yaşanan yoğunluk, araç sahiplerini zor durumda bırakırken, muayene olmayan araçların trafikte dolaşımı yasaklanıyor.

Trafik muayenesinde yeni dönem

Bu durum, 2021 ve önceki yıllara ait otomobil sahiplerini TÜVTÜRK istasyonlarına yönlendiriyor. Ayrıca, TÜVTÜRK tarafından hayata geçirilen bir diğer önemli değişiklik ise randevu sisteminde yaşanan yoğunluğa karşı atıldı. Türkiye'nin 77 şehrinde mobil istasyonlar devreye alınarak araç sahiplerine daha fazla erişim imkanı sağlandı. Bu hamle, birçok aracın daha erken muayene işlemini tamamlamasına olanak tanımıştı.

Gezici istasyon sayısı artacak

TÜVTÜRK, yoğunluğu nispeten azaltmaya başlayarak yeni yılda gezici istasyon sayısını artırmayı hedefliyor. Bu adımlarla araç sahiplerine daha fazla erişim ve kolaylık sağlanması amaçlanıyor.
Seyyar istasyonlarda binek otomobil, traktör ve motosiklet muayeneleri yapılabiliyor.
Ancak, hava destekli hidrolik fren sistemine sahip araçların muayenesi sadece sabit istasyonlarda gerçekleştirilebiliyor.

Egzoz gazı emisyon ölçümü ise sadece sabit ve yetkilendirilmiş seyyar istasyonlarda yapılabiliyor.

OTOPODYUM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.